Realizari deosebite
Desi cu numai un an de activitate, clubul Interact Goethe-Curtea Veche s-a impus ca unul dintre cele mai dedicate si voluntare cluburi. Setarea obiectivelor strategice, precum si gradul de indeplinire al lor au atras atentia Rotary International care le-a oferit distinctia numita “Citatia Pezidentiala”. Din multimea de proiecte derulate retinem cea de a doua editie a balului Fool Moon Charity Ball, eveniment destinat strangerii de fonduri pentru actiuni viitoare.

Initiata la inceputul acestui an rotarian, actiunea de constituire a clubului Rotaract Bucuresti-Curtea Veche s-a incheiat in urma cu cateva zile. Constituit din tineri plini de intiativa, clubul a pus in practica cateva proiecte, dintre care amintim unul care sigur va atrage atentia “Casa cu dop”.

Realizari deosebite